Anketa

Které téma je pro Váš osobní rozvoj nejpřínosnější?
Celkem hlasů : 35

Hovory s bohem

Neale Donald Walsch

Neale Donald Walsch je současný americký spisovatel, jehož knihy Hovory s Bohem hluboce oslovily celý svět. V současné době byly knihy přeloženy již do 34 jazyků a prodalo se jich více než 7 miliónů výtisků.

Nealova cesta začala tím nejobyčejnějším způsobem. Ve chvíli, kdy byl přetížen a vystresován každodenním moderním životem a neviděl žádné možnosti volby, jeho frustrace dosáhla vrcholného bodu, a tak si začal uprostřed jedné dlouhé bezesné noci zapisovat do svého poznámkového bloku své otázky týkající se smyslu života a odpovědi, kterého začaly napadat. Takto začal před více než 10 lety dialog, který se stal se oblíbenou sérií knih Hovory s Bohem a který navždy změnil Nealův život a životy mnoha miliónů lidí.

Neale D. Walsch se narodil v Milwaukee, ve státě Wisconsin v USA do římsko-katolické rodiny, která podněcovala jeho touhu po hledání duchovních pravd. Náhled na život a přístup k Bohu, jenž získal Neale ve svém raném věku, ho později posunul k tomu, aby přesáhl tradiční pohledy organizovaného náboženství. Ve věku 15-ti let přivedl Neala jeho velký zájem o spirituálně založené učení k tomu, že začal číst různé spirituální texty, mezi něž patřily Bible, Rig Veda, Upanišády a Evangelium podle Sri Ramakrishny. Všiml si, že když se lidé oddají náboženství, zdá se, že jsou méně radostnými, více rozhněvanými a projevují chování, které je plné předsudků a separování se od druhých. Neale tak došel k závěru, že kolektivní prožitek teologie a náboženství není pozitivní.